HĽADAJ

CAMI TOP – NIE JE TO NOČNÁ KOŠIEĽKA, ALE NAJVÄČŠÍ TREND TOHTO LETACAMI TOP – NIE JE TO NOČNÁ KOŠIEĽKA, ALE NAJVÄČŠÍ TREND TOHTO LETA

Kým sme minulé leto s obľubou nosili crop-topy, tento rok ich vymeníme za saténové zvršky s čipkou. V lete veľmi príjemné, ľahké, nápadité a dobre kombinovateľné. Do camitopov sa zamilujete na prvý pohľad. A ak vám ráno nezazvoní budík, nočnú košieľku si pokojne nechajte na sebe, oblečte šortky a môžete vyraziť do ulíc.

Hoci vyzerajú ako časť pyžama, vôbec sa nemusíte báť s nimi vyjsť medzi ľudí. Camitopy sú horúcim letným hitom. Počas tropických horúčav príjemne ochladia, nakoľko sú z ľahkých saténových, nylónových, prípadne bavlnených materiálov. Sú vhodné do mesta na drink, rovnako aj večer na párty.

Pýtate sa odkiaľ je názov cami top? Pochádza zo slova camisole (v slovenčine živôtik) a v minulosti označovalo ženskú spodnú bielizeň bez rukávov zo saténu alebo nylonu. Zvyčajne bola smerom k pásu rozšírená a voľná. V rôznych kultúrach bol živôtik používaný ako krátka alebo dlhšia vestička do pásu, pod ktorú sa nosila košeľa. Bola však vypasovaná, niekedy aj so šnurovačkou podobnou ako na korzete a bola a stále je súčasťou krojov.

V súčasnosti je cami top inšpirovaný spodnou bielizňou. Má tenké ramienka, môže byť zdobený čipkou a je väčšinou saténový alebo nylónový. V 90-tych rokoch bola pod tieto topy všitá aj podprsenka, toto leto je podprsenka vyslovene zakázaná. Vyzerá to prirodzenejšie, viac sexi a je to omnoho pohodlnejšie. Žiadne vykúkajúce ramienka, len jemná látka na snedej pokožke.

Camitopy môžu pôsobiť skôr elegantným dojmom, ale väčší šmrnc majú skombinované v casual alebo športovom štýle. Kombinujte ich s džínsovými šortkami, krátkymi sukňami, boyfriend džínsami, sandálkami, lodičkami, šľapkami. Ak sa večer ochladí, jednoducho cez ne prehodíte koženku, tenký kardigan alebo bomber bundu.

18838689_10208968107670875_748853408_o

Outfit 1: blúzka (Kúpiť), kraťasy (Kúpiť), okuliare (Kúpiť), kabelka (Kúpiť), topánky (Kúpiť)

Outfit 2: blúzka (Kúpiť), rifle (Kúpiť), ruksak (Kúpiť), klobúk (Kúpiť), tenisky (Kúpiť)

Outfit 3: blúzka (Kúpiť), nohavice (Kúpiť), šál (Kúpiť), okuliare (Kúpiť), kabelka (Kúpiť), topánky (Kúpiť)

18836189_10208968107750877_861634952_o

Outfit 4: blúzka (Kúpiť), sukňa (Kúpiť), kabelka (Kúpiť), topánky (Kúpiť), okuliare (Kúpiť)

Outfit 5: blúzka (Kúpiť), traky (Kúpiť), kabelka (Kúpiť), tenisky (Kúpiť), okuliare (Kúpiť)

Outfit 6: blúzka (Kúpiť), tričko (Kúpiť), rifle (Kúpiť), klobúk (Kúpiť), okuliare (Kúpiť), kabelka (Kúpiť), topánky (Kúpiť)

Inšpirujte sa aj blogerkami, ktoré nedajú na tieto topy dopustiť. Miluje ich Aimee Song, LeonieHanne, Nina Suessa mnohé ďalšie.

My work uniform is on the blog. Denim, denim, and more denim. What do you wear to work?

Príspevok, ktorý zdieľa Aimee Song (@songofstyle),

Foto: archív značiek, Instagram/songofstyle, ninasuess, ohhcouture

JanaPrečítaj si tiež