HĽADAJ

ROZTIAHNITE TÚTO JAR RUKÁVYROZTIAHNITE TÚTO JAR RUKÁVY

Na tričkách, blúzkach a sakách tu boli vždy. Či už dlhé, krátke, trojštvrťové, s otvorenými ramenami alebo žiadne. Ale pozor! Túto jar budú naozaj obrovské. Ako ste si už určite domysleli, reč je o rukávoch. O veľkých, volánových, nariasených a hlavne výrazných.

V minulosti sa široké volánové rukávy nosili už od roku 1720, najmä na šatách a večerných róbach. Rukávy boli úzke až k lakťu a potom sa začali rozširovať do prvku, ktorý sa nazýva engageantes (z fr.), v preklade podmanivý, okúzľujúci. Boli zdobené podľa aktuálnej módy volánmi, krajkovými alebo mušelínovými mašľami, výšivkami alebo čipkou. Naposledy boli veľmi trendy v 70-tich rokoch a dnes sú späť.

Módni návrhári ich aplikovali na blúzky, tričká, svetre, dokonca aj na mikiny. Buď majú zvonovitý tvar, zdobí ich viacero vrstiev volánov alebo sú to veľké puff rukávy. Základom však je, že na vrchu sú úzke a od lakťa sa rozširujú. Nosiť ich môžete k nohaviciam s vysokým pásom, ku culottes, k džínsom, k vzorovaným sukniam, k šortkám, na šatách, na halenkách, aj vyčnievajúce spod koženej bundy alebo saka. Hlavne nech ich je vidieť!

Inšpirujte sa blogerkami na Instagrame, ako Tash Sefton a Chiara Ferragni alebo priamo pod článkom kúskami zo zoot.sk, ktoré sú všetky dostupné online. Rozhodne si však aspoň jeden túto jar zadovážiť musíte.

17547260_10208451683560595_288226874_o

Topy:kockovaný (Kúpiť), fialový (Kúpiť), oranžový (Kúpiť), biely (Kúpiť), béžový (Kúpiť), modrý (Kúpiť), rifľový (Kúpiť), metalický (Kúpiť), krajkový (Kúpiť), čierny (Kúpiť)

Aloha with love

Príspevok, ktorý zdieľa TashSefton (@tashsefton),

#AmericanDays

Príspevok, ktorý zdieľa Chiara Ferragni (@chiaraferragni),

Foto: archív značiek, Instagram/Tash Sefton, Chiara Ferragni

JanaPrečítaj si tiež